شهـــــــــر من میــــــــــــامی

امیدوارم بتونم در راستای شناساندن اقلیم میامی این شهر فراموش شده به عموم عزیزان علاقه مند و دلسوز گامی هرچند کوتاه اما استوار بردارم در همین خصوص اقدام به راه اندازی و نگارش وبلاگی با محتوای تاریخی ، اجتماعی ، جغرافیایی و فرهنگی نمود . این وبلاگ سعی دارد که نظری گذرا بر منطقه میامی افکنده تا از این دیدگاه چکیده اطلاعات بدست آمده از کتب قدیمی و جدید مرتبط با بحث و اطلاعات محلی پیران دنیا دیده و سرد و گرم چشیده که در این مورد عصای دست وراهنمای اینجانب خواهند بود را در اختیار همگان قرار دهد

 
درد شاه عباسی میامی در بیان تصاویر
نویسنده : مصطفی پزشکی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ امرداد ۱۳۸٩
 

همواره در مدیریت روابط اجتماعی دیار میامی نقش بزرگانی همچو ن آقایان موسویها ، مومنی ها ،‌احمدی ها ، صائمی ها و ..... دیگر علما و اکابر میامی هویدا و کارساز بوده است هم اکنون نیز با خواست و همت والای مردم نیز می توان مدیریت شهری را راقب و تشویق نمود برای صیانت و حفاظت و نیز استفاده بهینه از امکانات و قوتهای بالفعل و بالقوه میامی در راستای خدمت رسانی به شهروندان نیز استفاده نمود .

چرا ما نباید مانند دیگر بلاد که از امکانات موجود در شهر نظیر مجموعه شاه عباسی برای ترقی معنوی و مادی مردم استفاده می کنند استفاده کنیم در این راستا نزدیک طرحی آماده و تقدیم مدیران مسئول شهر میامی گردیده که شاه عباسی میامی را از این شکل که بازیچه کودکان گردیده و جز تخریب دراز مدت آن چیزی را در پی ندارد به شکل مطلوب خود نظیر تصاویر زیر برای جذب توریست و گردشگر و استفاده مردم فراهم اورد   اما دریغ از کمی توجه........؟؟؟؟؟؟

 


 
 
اخلاق بردگی و اخلاق اربابی
نویسنده : مصطفی پزشکی - ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ امرداد ۱۳۸٩
 

 

اخلاق بردگی یعنی همین چیزی که 90 درصد مردم بهش معتقدند؛ اخلاقی که می گوید در مهمانی ها و جمع فامیل لبخند بزن، اگر عصبانی می شوی ، خوددار باش و فریاد نزن ، وقتی دخترعمویت بچه دار می شود برایش کادو ببر،وقتی دوستت ازدواج می کند بهش تبریک بگو ، وقتی از همکارت خوشت نمی آید ، این را مستقیم بهش حالی نکن،برای این که دوستت ، همسرت ، برادرت ناراحت نشوند خودت را ،عقاید و احساساتت را سانسور کن ، برای به دست آوردن تأیید و تحسین اطرافیان ،  لباسی را که دوست داری نپوش ،اگر لذتی برخلاف شرع و عرف و قوانین جامعه بشری است آن را در وجودت بُکُش و به خاک بسپار، فداکار، مهربان ، صبور، متعهد ، خوش برخورد و خلاصه ، همرنگ و همراه و هم مسلک جماعت باش...

   

اما اخلاق اربابی ، کاملا متفاوت است.افرادی که  به اخلاق اربابی پایبندند، از نظر روانشناسی ، آدم هایی هستند که به  بالاترین حد از بلوغ روانی رسیده اند و قوانین اخلاقی را نه از روی ترس از خدا و جهنم و قانون و پلیس وهمسر و پدر و مادر و نه به طمع پاداش و تشویق اجتماعی، که برمبنای وجدان خودشان تعریف می کنند. البته وجدان شخصی این افراد ، مستقل ، بالغ ، صادق و سالم است ، اهل ماست مالی و لاپوشانی نیست ، صریح و بی پرده است و با هیچکس ، حتی خودشان تعارف ندارد. بزرگترین معیار خالقان اخلاق اربابی برای اعمال و رفتارشان، رسیدن به آرامش و رضایت درونی است. اخلاق اربابی مرزهای وسیع و قابل انعطافی دارد و هرگز خشک و متعصب نیست.

 

برای توده هایی که مقید و مأخوذ به اخلاق بردگی هستند ، اخلاق اربابی ، گاه زیبا و تحسین برانگیز ، گاهی گناه آلود و فاسد و در اکثر مواقع گنگ و نامفهوم  است.

 

یونگ می گوید افرادی که به اخلاق اربابی رسیده اند تاوان این بلوغ را با تنهایی و طرد شدگی پس می دهند. آنها به رضایت درونی می رسند ولی همیشه برای اطرفیانشان ، دور از دسترس و غیرقابل درک باقی می مانند.

کارل گوستاو یونگ (روانشناس شهیر سویسی و از شاگردان معروف فروید که در بحث ناخود آگاه جمعی) فکر می کند که اخلاق دو جور است : اخلاق بردگی و اخلاق اربابی.