شهـــــــــر من میــــــــــــامی

امیدوارم بتونم در راستای شناساندن اقلیم میامی این شهر فراموش شده به عموم عزیزان علاقه مند و دلسوز گامی هرچند کوتاه اما استوار بردارم در همین خصوص اقدام به راه اندازی و نگارش وبلاگی با محتوای تاریخی ، اجتماعی ، جغرافیایی و فرهنگی نمود . این وبلاگ سعی دارد که نظری گذرا بر منطقه میامی افکنده تا از این دیدگاه چکیده اطلاعات بدست آمده از کتب قدیمی و جدید مرتبط با بحث و اطلاعات محلی پیران دنیا دیده و سرد و گرم چشیده که در این مورد عصای دست وراهنمای اینجانب خواهند بود را در اختیار همگان قرار دهد

 
مشاهــــــــیر
نویسنده : مصطفی پزشکی - ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٩ دی ۱۳۸۸
 

 

 

         مرحوم دکتر میرزا علیمحمد پزشکی

 

                       

از چپ: دکتر میرزا علیمحمد _ حورا خانم فرزند 2 - میرزا مهدی فرزند اول - رضا فرزند آخری که در بغل ایشان هستند

رحمت خدایشان برایشان گسترده باد : امین 

عکس در حدود 80سال پیش گرفته شده است

 دکترمیرزا علیمحمد پزشکی فرزند حکیم الحکما ، میرزا مهدی حکیم باشی متوفی بسال ١٣١٧ شمسی فارغ التحصیل از دانشگاه دارالفنون در رشته طب .

وی پس از پایان دوره تحصیلات عالی طبابت در سال ١٢٩۶ شمسی مسئول اداره صحیه بسطام بوده است ومدت ١٢ سال در آنجا مشغول به طبابت و خدمت رسانی به اهالی بسطام و توابع آن بوده اند .

سپس به زادگاه خود میامی مراجعه نموده و ضمن اشتغال به امر طبابت سعی در تاسیس آموزش و پرورش آن دیار با تشکیل مدرسه و تشویق وترغبیب کودکان ونوجوانان به تحصیل و سوادآموزی پرداخت تا سرانجام پس از مدتی در سال ١٣٠۶ شمسی موفق به کسب مجوز  وزارت معارف و امور مستظرفه درخصوص تشکیل مدرسه دولتی در میامی می شوند.

از آنجا که ایشان در راه اندازئ  و ایجاد بستر آموزش در میامی زحمات و مرارتهای بسیار کشیده اند برخی از اسناد و مکاتبات فی مابین ایشان و آموزوش وپرورش شاهرود در راستای ایجاد مدرسه در میامی برای تولید انگیزه در نسل فردا در پایین درج است .