یادی از بزرگان فرهنگ و علم

 

 

باز مدرسه ها باز شد . درس ریاضی زنو آغاز شد

اندکی ازمهــــرپیداست،

حتی در این دوران بی مهری ،

باز هم مهر ماه با زیبایی علم آموزیش زیباست

مهرتان قشنگ پاییزتان مبارک

با شروع فصل درس زمان را غنیمت بدانیم و با یاد وپاسداشتی از پیش کسوتان آموزش و فرهنگ که با تلاش مستمر در 85 سال پیش موفق به احداث و ایجاد مدرسه در میامی آن زمان که رغبت و انگیزه ایی برای تحصیل بچه ها وجود نداشت شوق و انگیزه ای را برای کسب دانش بیشتر نسل فردا فراهم آوریم .

به همین سبب نامه هایی از مکاتبات 85 سال پیش بنیانگزاران آموزش و پرورش در شهر میامی را برای اولین بار به معرض دید همشهریان گرانقدر قرارمی دهم .

 

مزید توجه :

همانطور که در متن بالا مشاهده می شود توجه به حفظ و صیانت بیت المال در آن زمان یعنی در 87 سال پیش نزدیک به یک قرن در شروع تاسیس مدرسه میامی چقدر مورد توچه مسئولین بوده است توجه به این نکته که نامه با امضاء ریئس ااداره معارف و اوقاف شاهرود یعنی همام اداره آموزش و پرورش به مدرسه یک کلاسه در میامی آن زمان با معدود دانش آموز بگونه ایی که امار اموال دولتی در این مدرسه و عدم استفاده شخص از آن اموال مورد توجه و تذکر ریاست  ادره آموزش و پرورش آن زمان بوده است اموالی از قبیل جاروب ، صبو، آبخوری ، فرش نماز و تاکید بر آن که این اموال برای رفع حوائج ضروری مدرسه تهیه شده و نه استفاده شخصی و ارسال نامه رسمی مبنی بر صیانت و حفاظت از اموال بیت المال چه چیزی زا در ذهن خواننده ترسیم می کند .

تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل

یادشان شاد و روحشان پر فتوح باد

/ 1 نظر / 28 بازدید
پرشین دیتا

هاست رایگان با امکانات فراوان پرشین دیتا ! 10 گیگ فضای رایگان امکان ثبت ساب دامین به صورت you ame.pd1.ir امکان انتقال دامنه ی خودتان به هاست پنل Cpanel پهنای باند ماهانه 100 گیگ سرعت و کیفیت بالا امکان سازنده ی خودکار سایت آنالیز و مشاهده آمار سایت در سی پنل بدون هیچ گونه تبلیغات در سایت شما تضمین ماندگاری سایت شما به مدت نامحدود ارتقاء رایگان سایت های پربازدید بر روی هاستینگ مناسب برای تمامی سایت ها و انجمن ها پنل مدیریت کاملا فارسی امکان ساختن ایمیل و ارسال به صورت محدود امکان ساخت ساب دامین مجدد پشتیبانی واقعی و امکانات نامحدود دیگر ... هم اکنون یک سایت در پرشین دیتا داشته باشید و به کسب درآمد بپردازید وبلاگ های خسته کننده را رها کنید ! به راحتی هر سایتی با هر اسکریپتی که خواستید نصب کنید آدرس : http://pd1.ir ‌ ‌‌